Vodárenství

Vodárenství - Telemetrické SCADA systémy

VAE CONTROLS® dodává pro řízení vodárenských a kanalizačních sítí telemetrický řídící systém SCX SCADA s aplikační nádstavbou od britské firmy Serck Controls.


Moderní systémy SCADA (Supervisory Control And Data Acquisition) přebírají veškeré monitorovací a řídící funkce včetně rozhodovacích procesů. Plně nahrazují rutinní řízení a dispečerovi přenechávají úlohu dohledu s možností zasahování do řízení v případě provozní potřeby. Tento systém se skládá z telemetrických stanic, které jsou instalovány na jednotlivých čerpacích a regulačních stanicích a vodojemech, úpravnách a čistírnách vod, z dispečerského systému na bázi jednoho nebo více počítačů instalovaných na centrálním dispečinku nebo na technologicky složitých objektech.

Jako klíčový dodavatel řady vodárenských společností jsme členy "Sdružení vodovodů a kanalizací" - SOVAK ČR.

Virtuální GSM síť

Nabízíme Vám možnost přenosu telemetrický dat přes tzv. virtuální GSM síť. Jejím principem je, že stanice nekomunikují přímo s dispečinkem, ale s přístupovým bodem GSM sítě, který provozuje operátor T-Mobile. Data jsou na dispečink následně předána přes zabezpečené internetové spojení. 

 

Telemetrická stanice jako služba

Tento koncept znamená, že veškeré starosti a odpovědnost za provoz telemetrické stanice necháte na nás. Možnost kombinace se službou „Virtuální GSM síť“.

Systém SCADA SCX6
Nový systém SCADA SCX6 podporuje flexibilní architekturu pro různé systémy v rozsahu od několika stovek do statisíců datových bodů. SCX je založen na standardních průmyslových rozhranních a protokolech - OPC, OLE/DB, ODBC, HTTP, XML, IEC61131, IEC60870, DNP3, Modbus, Modbus/TCP. To z něj dělá světový otevřený SCADA systém.
ASŘ ČOV - Čistírny odpadních vod

VAE CONTROLS® projektuje, dodává a instaluje ASŘ čistíren a kanalizačních stok. Naše realizace zahrnuje část projektů a dodávek silnoproudu, MaR a ASŘ.

TSWM/LP, TS-TBOX

Nové malé telemetrické stanice TS-TBOX – k použití na Vašich nových objektech či možná náhrada za již instalované TSLC, TSMGX. Vhodná pro dálkový monitoring a řízení v místech bez trvalého napájení. Jde o stanice s velmi nízkou spotřebou elektrické energie komunikující prostřednictvím integrovaného GSM modemu. Velmi vhodné pro oblast vodárenství, dodávány v boxu s IP68 či v provedení na DIN lištu.

Stanice TSX 24
Telemetrická stanice TSX 24 je kompaktní telemetrická stanice s nízkou spotřebou určená pro monitoring, lokální a dálkové řízení technologických objektů.
Komunikační modul VCLX24C
Komunikační modul VCLX24C01 slouží jako převodník datového protokolu Serck pro přenos a retranslaci zpráv rádiovou sítí.
Převodník VCLX24D02
Adaptér relé VCLX24D02 je určen pro zástavbu do telemetrické stanice PX24 a umožňuje použít tranzistorové výstupy DO 1 a DO 2 telemetrické stanice pro přepínání dvou releových výstupů.
Převodník CFI 1

Převodník CFI 1 je určen pro převod impulzního signálu na proudový signál 4 až 20mA. Převodník lze použít typicky pro snímání pulzního výstupu ze snímače průtoku nebo snímače otáček. Účelem použití převodníku CFI 1 je možnost použít standardní vstupní obvody telemetrických stanic nebo programovatelných automatů, které umožňují zpracovat proudový signál spíše než pulzní.

Bleskojistka ELBJ - 1
Bleskojistka ELBJ-1 je určena pro RF přepěťovou ochranu anténních svorek radiostanic. Typickou aplikací jsou radiové sítě pro telemetrické přenosy ve vodárenství, plynárenství, energetice a jinde.
Zdroj VCL01M
VCL01M je inteligentní napájecí a záložní zdroj, jehož parametry je možno nastavovat prostřednictvím počítače.
Loading